Studium małych przeżuwaczy

Uruchamiamy nowy projekt dla serowarów - hodowców małych przeżuwaczy. Będą to zajęcia skierowane do konkretnej grupy odbiorców, prowadzone przez wybitnych fachowców.

Studium Małych Przeżuwaczy to projekt, który powstał we współpracy Fundacja Wspierania Serowarstwa Farmerskiego - NA SERIO oraz Mariusza Dobiesa. 

To połączenie pasji ludzi zajmujących się przetwórstwem mleka oraz zootechnika zajmującego się doradztwem żywieniowym dla małych przeżuwaczy.  Wszyscy jesteśmy skupieni wokół miłośników i hodowców kóz i owiec oraz serowarów farmerskich jednocześnie. Dzięki współpracy ze specjalistami z zakresu chowu, hodowli i zdrowia małych przeżuwaczy oraz znakomitych autorytetów serowarstwa otwieramy nowe horyzonty dla wszystkich potrzebujących wsparcia. 

Studium Małych Przeżuwaczy to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy światem nauki i praktyki. Miejsce, w którym hodowcy i producenci mleka będą znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Zapraszamy do naszej społeczności każdego, kto jest posiadaczem kóz lub owiec oraz zajmuje się przetwórstwem ich mleka. Niezależnie czy jesteś na początku swojej drogi w roli hodowcy-serowara, czy zajmujesz się tym już od dawna - znajdziesz tu coś dla siebie. Organizujemy tę platformę, w której dzielić się będziemy naszą wiedzą i doświadczeniami. Zauroczeni małymi przeżuwaczami postaramy się rzucić na nie nowe światło.

Realizacja projektu partnerskiego

Fundacja NA SERIO działając jako partner bierze udział w projekcie „Znaczenie współpracy w branży rolno-spożywczej w ramach Krótkich Łańcuchów Dostaw”

Czerwcowe szkolenie z serów propionowych w Tusinku

W dniach 10-12 czerwca 2022 w naszej bazie szkoleniowej w Tusinku odbyło się szkolenie wraz z częścią praktyczną w serowarni na temat "dziurawych" serów szwajcarskich.

Znakowanie produktów mleczarskich - szkolenie online

W współpracy z JS Hamilton zorganizowaliśmy szkolenie online na temat znakowania produktów mleczarskich. Jak ważne jest poprawne etykietowanie produktów spożywczych chyba nie musimy nikogo przekonywać.

Chcesz nauczyć się serowarstwa?